Çankırı: Yeniden “REFAH” diyor!

Yeniden Refah Partisi Çankırı’da emin adımlarla geliyor. İl Başkanlığının kurulmasının ardından sırasıyla; Merkez İlçe, Korgun, Ilgaz, Çerkeş, Şabanözü ve Kızılırmak İlçe Başkanlıkları kurularak parti yönetimi çalışmalarına başladı. İlçeleri son olarak Yapraklı teşkilatı takip etti. İl Başkanı Muhammed Fatih MÜJDECİ’nin tensipleriyle Yapraklı Kurucu İlçe Başkanlığı’na Fatih USTA atandı. Yeniden Refah Partisi Yapraklı İlçe Teşkilatı’nın da kurulması ile Milli Görüş Çankırı’da gücüne güç katmış oldu.

Yeniden Refah Partisi Çankırı İl Başkanlığı görevini yürüten Muhammed Fatih MÜJDECİ’nin aynı zamanda Partinin MKYK üyesi olması Çankırı için oldukça önemli. Açıldığı günden bu güne 200 bini aşan üye sayısı ile dikkat çeken Yeniden Refah Partisi, maalesef medya tarafından sansürleniyor. Geçtiğimiz günlerde Yeniden Refah Partisi’nin Türkiye’de faaliyet gösteren 83 siyasi parti arasında genel ve yerel seçimlere girmeye hak kazanan 15. siyasi parti olduğu açıklandı.

Henüz kurulmamış ve kurulup teşkilatlanma çalışması aşamasında olan bazı siyasi partilerin ulusal medya kuruluşlarında devamlı haber yapılması, fakat güçlü adımlarla gelen Milli Görüş’ün bu ekranlarda yer almayışı oldukça dikkat çekici.

Medya ambargosunu Yeniden Refah Partililer tüm gayretleriyle aşmaya başladı. Çeşitli medya kuruluşlarına davet edilerek röportaj veren Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih ERBAKAN son olarak Haber Türk ekranlarına çıkarak Gazeteci Kübra PAR’ın sorularını yanıtladı. Programa konuk olma süreci ise Kübra PAR’ın resmi twitter hesabında “Kimi konuk edelim? #AçıkveNet” mesajını paylaşmasıyla başladı. Partililer mesaja kısa sürede yoğun bir geri dönüş sağlayarak, cevaben Dr. Fatih ERBAKAN dediler. Böylece sosyal medyanın gücünü de kullanan Yeniden Refah Partisi önemli bir noktaya dikkatleri topladı.

Ayrıca yurdun dört bir tarafından da diğer partilerden istifa ederek Yeniden Refah Partisi’ne yapılan toplu kayıt haberleri geliyor. Gittikçe artan üye sayısı ise Yeniden Erbakan dönemi sinyalleri veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir